Salemi kasteel. Afbeelding: Giacomocostaphoto Wikimedia CC BY SA 3.0

Een van de 'mooiste dorpen van Italië' Salemi veilt huizen vanaf € 1, -

Het idyllische Siciliaanse dorp Salemi, bekend om zijn middeleeuwse charme, is het nieuwste Italiaanse dorp dat zich tot dit plan wendt om de bevolking nieuw leven in te blazen.

De stad Salemi verwelkomt mensen uit het hele land en daarbuiten om een ​​aantal van zijn verlaten eigendommen op een veiling te kopen om zo een frisse wind in de gemeenschap te brengen. De huizen die in de "spooksteden" van Italië worden aangeboden, hebben meestal veel werk nodig om ze op peil te krijgen, dus het prijskaartje van € 1 in Salemi komt met een addertje onder het gras.

Toekomstige bewoners zijn verplicht om een ​​plan in te dienen met hun renovatieplannen voor het pand en een borg van € 3000. Degenen die hun gebouw transformeren tot een bedrijf dat de potentie heeft om de lokale economie nieuw leven in te blazen, zoals een B&B, galerie of restaurant, kunnen belastingverminderingen aanvragen.

De burgemeester zegt dat de infrastructuur van het gebied van de oude huizen op de veiling nieuw leven is ingeblazen om de eigendommen aantrekkelijker te maken. Bovendien zijn de eigendommen eigendom van de gemeenteraad, die het proces versnelt. Er wordt een catalogus van de woningen geplaatst CDL Super Session. waardoor mensen een keuze kunnen maken voordat ze een online aanvraagformulier voor hun favoriete woning indienen.

Veel van deze huizen bevinden zich in het prachtige middeleeuwse historische centrum van Salemi met geplaveide straatjes, bruisende gezinsvriendelijke bars en cafés die uitlopen op pleinen. En het gebied is omgeven door olijfbomen en wijngaarden, en heeft toegang tot tal van wandelpaden. Het staat ook bekend om zijn jaarlijkse jazzfestival dat is opgedragen aan muzikant Tony Scott, wiens ouders zijn geëmigreerd van Salemi naar de VS.

Afkomstig van Lonely Planet.

Lees meer over Italië.

X